Blaszaki w dzisiejszych czasach to nie tylko szarometaliczne budki, które utkwiły w pamięci wielu z nas. Ze względu na wiele możliwości pokrycia mogą wyglądać one naprawdę estetyczne. Mamy do wyboru m.in. garaże akrylowe z szeroką paletą barw, a także drewnopodobne. Popularnością cieszą się również blaszaki tynkowane, które z wyglądu praktycznie niczym nie różnią się od murowanych konstrukcji.

Blaszak niezawodny też zimą

Jak widać, opcji związanych z wyglądem blaszanego garażu jest bardzo dużo. A jak sprawa wygląda z solidnością? Blaszany garaż z pewnością utrudni ewentualne próby kradzieży oraz ochroni przed niektórymi czynnikami atmosferycznymi. Aby zimą uniknąć porannego skrobania szyb i kilkukrotnych prób zapalenia samochodu, warto postawić na dodatek w postaci ocieplenia. Choć nie jest on koniecznością, na pewno sprawi, że garaż będzie bardziej funkcjonalny, a nam przyniesie spory komfort, zwłaszcza, gdy na zewnątrz spotkamy się z niskimi temperaturami.

Ocieplenie blaszaka – jaką metodę wybrać?

Ocieplenie najlepiej wykonać tzw. metodą sandwich. Polega ona na umieszczeniu styropianu pomiędzy blachami. Na zewnątrz można zastosować blachę ocynkowaną akrylową z palety RAL, a od środka blachę ocynkowaną. Jaka grubość styropianu wystarczy? Na ściany można użyć ok. 3 cm, natomiast na dach 4 cm. Jeżeli jednak Klient zażyczy sobie inną grubość, jest też taka możliwość. Ponadto często konstrukcja garaży ocieplonych jest wykonywana z profili zamkniętych, bardziej odpornych na czynniki zewnętrzne.

Ocieplony garaż blaszany – szerokie zastosowanie

Ocieplenie przyda się również w sytuacji, gdy garaż traktowany jest jako warsztat i przebywamy w nim trochę więcej czasu. Blaszak nie musi być bowiem jedynie schronieniem dla naszego auta. To dobre miejsce dla majsterkowicza, a także na przechowywanie m.in. kosiarki, łopat i innych akcesoriów ogrodniczych. Wiele osób wykorzystuje blaszane konstrukcje do tego, aby magazynować w nich drewno, węgiel, czy też inne materiały podatne na wilgotność.

Różnorodność konstrukcji sprawia, że zastosowanie blaszaków jest naprawdę szerokie. Są świetną alternatywą dla murowanych odpowiedników, a także dobrą opcją w momencie, gdy niespodziewanie kupimy drugie auto, dla którego wcześniej nie zaplanowaliśmy miejsca. Można zdecydować się na postawienie całego blaszaka lub też wiaty, czyli zadaszenia podpartego słupami. Opcji jest całe mnóstwo, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla swoich potrzeb.

Kup garaż
NA RATY!

Przeczytaj
co u nas

BLOG

Napisz do nas BEZPŁATNA WYCENA!

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!