Większość osób decyduje się na kupno garażu z myślą o tym, aby pełnił on funkcję bezpiecznego schronienia dla pojazdów i innych wartościowych rzeczy. Oprócz ochrony przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych, ma on również utrudnić ewentualne próby kradzieży samochodu. Aby tak się stało, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, które zwiększą bezpieczeństwo.

Postaw na solidny zamek

Pierwszym z nich jest solidny i atestowany zamek. Warto zaopatrzyć się w antywłamaniowe zamki posiadające odpowiednie zabezpieczenia. Przykładem są m.in. trudne do rozwiercenia hartowane elementy. Ponadto warto również zadbać o to, aby jedno ze skrzydeł drzwi było zamykane za pomocą rygla, co uniemożliwi otwarcie lub podważenie drzwi od zewnątrz.

Stabilność konstrukcji to podstawa

Kolejnym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo jest sztywna i stabilna konstrukcja, która ochroni pojazdy oraz przechowywane w niej przedmioty. Dlatego też warto postawić na garaże o konstrukcji z profili zamkniętych, które są trwalsze i bardziej odporne na warunki atmosferyczne. Zastosowanie takich profili jest podwójnym wzmocnieniem konstrukcji standardowej.

O zabezpieczenie zadba także odpowiednia kłódka. Decydując się na postawienie blaszaka, warto zadbać o kłódkę z solidnym mechanizmem. Dobrym rozwiązaniem są kłódki zabudowane, do których potencjalny złodziej nie może się łatwo dostać i przeciąć ich narzędziami.

Kotwiczenie garażu blaszanego

Na co jeszcze zwrócić uwagę? Prawidłowe zakotwiczenie garażu oraz dobranie wysokiej jakości materiałów wpłynie nie tylko na komfort użytkowania garażu, ale także na bezpieczeństwo znajdujących się w nim samochodów, narzędzi ogrodniczych i innych podwórkowych skarbów. 

Zalety garaży blaszanych

Oprócz schronienia dla naszych pojazdów, garaż blaszany może pełnić także kilka innych funkcji. Często jest on wykorzystywany jako mini warsztat, czy też schowek na narzędzia. Jednak wielofunkcyjność to nie jedyna zaleta tej konstrukcji. Blaszaki cieszą się także popularnością ze względu na stosunkowo niską cenę oraz trwałość i jakość.


Zdecydowanym plusem jest również łatwość i szybkość montażu. Bez większego problemu można go także zdemontować i przenieść w inne miejsce. Ponadto warto dodać, że garaże blaszane mogą mieć teraz naprawdę różnorodne pokrycie m.in. drewnopodobne, tynkowane, czy też akrylowe. Wszystko zależy od naszych upodobań. Blaszaki mogą być zatem bezpieczną i estetyczną konstrukcją, która idealnie wpisze się w otoczenie wokół naszego domu. 

Kup garaż
NA RATY!

Przeczytaj
co u nas

BLOG

Napisz do nas BEZPŁATNA WYCENA!

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!