Wiele osób na etapie wybory garażu blaszanego nie zdaje sobie sprawy z tego, że blachy mogą różnić się między sobą. I że różnica ta może mieć spory wpływ na finalną decyzję zakupową.

Czym więc różni się garaż akrylowy od standardowego blaszaka?

Stając przed wyborem: garaż z blachy ocynkowanej czy garaż z blachy akrylowej należałoby zapoznać się z poniższymi pojęciami. Blacha akrylowa jest to taka sama blacha jak ocynkowana z tą różnicą, że fabrycznie nałożono na nią warstwę powłoki w wybranym kolorze z palety RAL, która dodatkowo zabezpieczyła ją przed korozją.

Niewątpliwymi zaletami blach ocynkowanych jest ich niska cena, możliwość samodzielnego pomalowania w dowolnym momencie po zamontowaniu oraz możliwość dopasowania najbardziej standardowych nitów (spawów) bez konieczności dopłaty za specjalne dopasowanie. Podsumowując - ten rodzaj powłoki jest mniej kosztogenny i nie wymaga specjalnego przygotowania czy wyszukiwania dodatkowych elementów.

Blacha akrylowa jest bardziej trwała.

Jednak najważniejszym aspektem wydaje się być atrakcyjny wygląd i możliwość wyboru koloru już na etapie zamówienia.


Warto pamiętać, że jeśli ktoś ma w planach nadanie koloru swojemu garażowi w przyszłości, to już na tym etapie warto zainwestować trochę więcej i wybrać blachę akrylową. Efekt jaki daje będzie zawsze lepszy niż efekt możliwy do osiągnięcia malując samodzielnie.

Należy również pamiętać, że jeśli wybiera się blachę ocynkowaną to nity do niej są w standardowym, srebrnym kolorze. Przy późniejszej decyzji o malowaniu, efekt wizualny może być bardzo przeciętny a nawet zły. Wybierając blachę akrylową w konkretnym kolorze, otrzymuje się nity, które dopasowane są w 100 procentach. 

Kup garaż
NA RATY!

Przeczytaj
co u nas

BLOG

Napisz do nas BEZPŁATNA WYCENA!

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!