Garaż blaszany traktowany jest już nie tylko jako tymczasowe schronienie. Obecnie stawiany jest także na stałe. Dlatego też warto wybrać taki, który będzie dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. Szybkość montażu, szeroka paleta barw akrylowych, solidność, funkcjonalność i stosunkowo niska cena to podstawowe zalety blaszaków. Decydując się na ich postawienie, oprócz pokrycia i rozmiaru, warto zastanowić się również nad dodatkami, które zwiększą komfort korzystania z garażu.

Ocieplenie i profile zamknięte

Jako pierwsze pod lupą znajdzie się ocieplenie. Dla niektórych wydaje się to zbędny wydatek. Jednak wszyscy doceniają jego wartość zimą, gdy mróz przestaje być przeszkodą w odpaleniu auta. Styropian położony na ścianach oraz dachu z pewnością będzie dobrą inwestycją.

Warto również zdecydować się na konstrukcję z profili zamkniętych. Takie garaże są odporniejsze na niekorzystne warunki atmosferyczne. Ponadto zastosowanie profili jest podwójnym wzmocnieniem konstrukcji standardowej. Warto w tym miejscu dodać, że zarówno konstrukcje z kątowników, jak i z profili można poddać ocynkowaniu. Dzięki temu zniwelujemy na przyszłość ogniska korozyjne.

Okna i drzwi wejściowe

Zanim zdecydujemy się postawić blaszak, rozważmy także wstawienie tam okien i drzwi wejściowych. Okno powoduje, że do garażu wpada naturalne światło i często nie trzeba instalować dodatkowej elektryczności. Przyda się ono przede wszystkim wtedy, gdy ktoś korzysta z blaszaka przy zamkniętej bramie, czy też posiada wąski i długi garaż, w którym często majsterkuje. Oprócz funkcjonalności, okno poprawia także ogólny wygląd całego obiektu.

Z kolei dodatkowe drzwi wejściowe są świetną opcją dla osób, które nie mają czasu na otwieranie bramy lub nie zawsze tego potrzebują. Często zdarza się, że musimy wejść do środka tylko po to, aby coś sprawdzić lub sięgnąć np. po narzędzia. Taki dodatek to spora wygoda, zwłaszcza gdy traktujemy blaszak po części jako nasz warsztat, czy też składzik. Komfort zapewnią także rynny. Pomagają one w kierowaniu wody daleko od blachy, a dodatkowo stanowią element estetyczny.

Garaże tynkowane, drewnopodobne i akrylowe – istnieje naprawdę duży wybór blaszaków. Oprócz idealnego dla siebie pokrycia możemy wybrać także dodatki, które zapewnią nam komfort użytkowania.

Kup garaż
NA RATY!

Przeczytaj
co u nas

BLOG

Napisz do nas BEZPŁATNA WYCENA!

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!