Garaże blaszane stają się coraz bardziej popularne. Wszystko za sprawą ich niskiej ceny, szybkiego montażu i estetycznego wyglądu. Modne w ostatnim czasie pokrycie drewnopodobne oraz tynkowane sprawia, że blaszak idealnie dopasowuje się do stylu, w jakim został wykonany dom. Dzięki temu zachowujemy spójność architektoniczną, dbając o przestrzeń podwórkową.

Decydując się na garaż blaszany, oprócz jego wielkości, warto zastanowić się także nad dodatkami, które zwiększą funkcjonalność konstrukcji. Do tego grona należy m.in. ocieplenie, rynny, czy też  świetliki. Jednak jednym z najistotniejszych elementów są drzwi. To ich rodzaj w dużej mierze zadecyduje o komforcie korzystania z garażu. Czym kierować się przy wyborze?

Drzwi blaszaków – jaki rozmiar?

Zadaniem drzwi jest przede wszystkim zabezpieczenie samochodu przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, a także przed potencjalnymi złodziejami. Co należy wziąć pod uwagę podejmując decyzję? Przede wszystkim warto zastanowić się nad ich rozmiarem. Drzwi powinny być na tyle szerokie, abyśmy mogli swobodnie zaparkować swoje auto. Jednak w przypadku, gdy garaż będzie służył nam tylko do przechowywania narzędzi, wystarczy zdecydowanie mniejsze wejście.

Rodzaje drzwi garażowych

Aktualnie producenci oferują dwa rodzaje drzwi garażowych. Są to brama uchylna oraz dwuskrzydłowa. Pierwsza z nich charakteryzuje się nowoczesnym wyglądem oraz praktycznością. Będzie strzałem w dziesiątkę w przypadku ograniczonego miejsca. Często stosowana jest na parkingu publicznym, aby zapewnić jak największy komfort wszystkim jego użytkownikom.

Z kolei bramy dwuskrzydłowe wyróżniają się tym, że mogą być otwierane tylko w połowie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą przechowywać w blaszaku nie tylko samochód, ale także  narzędzia do majsterkowania, czy też sprzęty ogrodowe. Aby dostać się do środka, nie trzeba bowiem otwierać całego garażu.

W sytuacji, gdy chcemy, aby blaszak pełnił funkcję mini warsztatu, wystarczające okażą się drzwi pojedyncze. Są rzadko wybieraną opcją, ponieważ uniemożliwiają wjazd samochodem. Doskonale sprawdzą się jednak majsterkowiczom.

Kolor drzwi garażowych

Naturalnym jest, że oprócz funkcjonalności każdy chce zadbać także o estetykę. W tym momencie do gry wkracza wybór koloru. Wśród barw dominujących u klientów znajdują się głównie: srebrny, brązowy i niebieski. Wybór kolorów jest jednak dużo większy. Wszystko zależy od naszych upodobań oraz wyobraźni. Najczęściej jednak kolor drzwi wybierany jest w taki sposób, aby tworzył zgraną parę z elewacją garażu. Postawienie garażu blaszanego jest korzystne zarówno dla naszej kieszeni, jak i samochodu. Dodatkowym atutem jest szeroki wybór pokrycia tj. drewnopodobne, tynkowane i akrylowe. Każdy znajdzie więc coś odpowiedniego dla siebie. Estetyczny wygląd, solidna konstrukcja i odpowiednio dobrane drzwi sprawią, że blaszak będzie udaną inwestycją na długie lata.

Kup garaż
NA RATY!

Przeczytaj
co u nas

BLOG

Napisz do nas BEZPŁATNA WYCENA!

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!