Jedną z najważniejszych kwestii, które bierzemy pod uwagę przed rozpoczęciem domowych inwestycji jest budżet. To on może stanowić barierę w realizacji naszych celów. Jednak zawsze można zdecydować się na tańsze alternatywy, które będą równie solidne i trwałe. Tak jest w przypadku blaszanych garaży tynkowanych, które z zewnątrz praktycznie nie różnią się od murowanych. Ich wygląd jest bardzo estetyczny, dzięki czemu konstrukcje te stanowią ozdobę wielu ogrodów.

Garaż tynkowany – estetyczny i solidny

Tynkowany garaż wygląda jak murowany. Bez problemu można dopasować go do koloru elewacji na domu. Garaż pokryty tynkiem akrylowym o ziarnistości 1,5 – 2 mm daje spektakularne efekty. Jednak wygląd to nie wszystko! Należy wspomnieć także o tym, że blaszany garaż zmontowany przez fachowców jest także solidny. Dzieje się tak za sprawą konstrukcji ścian wykonywanych z kształtowników zimno – giętych zgrzewanych ze sobą i właściwie wyprofilowanych. To sprawia, że konstrukcja jest samonośna. Wzmocnić mogą ją profile zamknięte, które są trwalsze na warunki atmosferyczne. Stanowią one podwójne wzmocnienie standardowej konstrukcji. 

Dodatki zapewnią komfort użytkowania

Aby garaż był jeszcze bardziej użytkowy i solidny, warto zdecydować się na oferowane przez producentów dodatki. Trwałość zapewni usługa kotwiczenia do podłoża. Polega ona na przymocowaniu garażu do ziemi za pomocą kotew. Istnieje możliwość kotwiczenia do betonu oraz do ziemi. W przypadku kostki brukowej, warto wyciągnąć ją w odpowiednich miejscach i wylać małe stopy betonowe w miejscu rogów garażu oraz na środku najdłuższych ze ścian. Komfort zwiększy z kolei ocieplenie, okna, odpowiednie drzwi, świetliki, rynny, czy tez podnóżki. Tynkowany garaż blaszany można także bez problemu zagospodarować, dodając stojaki, półki, czy też schowki. Nie musi on bowiem stanowić wyłącznie schronienia dla naszego samochodu. Może pełnić również funkcję magazynującą drewno, węgiel, czy też narzędzia ogrodowe. Zastosowań jest naprawdę wiele.

Mimo, że blaszany garaż tynkowany jest stosunkowo prostą konstrukcją, należy ją dobrze zamontować. W przeciwnym razie nie będzie tak funkcjonalny jak być powinien. Jeżeli zaufamy fachowcom montaż będzie szybki, a garaż praktyczny i estetyczny. Zyskamy nowoczesny blaszak, który będzie prezentował się bardzo okazale i okaże się rewelacyjną ozdobą posesji. Ponadto ochronimy domowy budżet i w odróżnieniu od tradycyjnej budowy unikniemy bałaganu.

Kup garaż
NA RATY!

Przeczytaj
co u nas

BLOG

Napisz do nas BEZPŁATNA WYCENA!

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!