Może się zdarzyć, że konieczne będzie przewiezienie konstrukcji garażu blaszanego i to nawet na dużą odległość. Co więcej, może okazać się konieczne przewiezienie takiej konstrukcji bez demontażu. W jaki sposób załadować konstrukcję i zorganizować transport, tak aby garaż dotarł bezpiecznie i w nienaruszonym stanie do miejsca docelowego?

Odpowiednia naczepa 

Kluczową kwestią jest zorganizowanie przystosowanej do takiego załadunku, naczepy. Wymiary naczepy powinny być uzależnione od wielkości konstrukcji. Oczywiście, idealnym rozwiązaniem byłby zupełny demontaż garażu, ale nie zawsze jest to możliwe. Jeśli musimy przewieźć jedną, zwartą bryłę, najlepiej będzie wynająć dźwig, który precyzyjnie załaduje garaż na naczepę. Kolejnym ważnym aspektem jest należyte zabezpieczenie konstrukcji przed wyruszeniem w drogę. Polecanym przez nas rozwiązaniem jest wynajęcie lawety - można ją wypożyczyć lub po prostu zlecić realizację profesjonalistom. 

Zabezpieczenie blaszaka

Blaszak znajdujący się na naczepie lub lawecie, koniecznie musi być właściwie zabezpieczony i przypięty. Na naczepę lub lawetę najlepiej położyć matę antypoślizgową lub inny materiał o takich właściwościach. Do zabezpieczenia konstrukcji świetnie sprawdzą się pasy transportowe, których zadaniem jest unieruchomienie konstrukcji w jednej, stabilnej pozycji. Ułatwią one transport, gdyż garaż nie będzie narażony na niekontrolowane przemieszczanie się na przykład przy zakrętach czy przy hamowaniu. Co więcej, stabilizacja konstrukcji wpływa też pozytywnie na bezpieczeństwo i swobodę kierowania pojazdem, co ma również duże znaczenie. 


Natomiast jeśli mamy możliwość rozłożenia garażu na części, sam transport jest banalnie prostym zadaniem. Poszczególne elementy będą łatwiejsze do umieszczenia na naczepie, gdzie zostaną umocowane za pomocą pasów transportowych tak, by z niej nie spadły i się nie przesuwały. 

Zamawiając garaż blaszany w F.P.H.U Blaszak Expertotrzymujemy bezpłatny transport konstrukcji na terenie całego kraju.

Kup garaż
NA RATY!

Przeczytaj
co u nas

BLOG

Napisz do nas BEZPŁATNA WYCENA!

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!