Niezależnie od rodzaju i modelu wybranego garażu blaszanego koniecznym jest przygotowanie odpowiedniego podłoża do jego umiejscowienia. Nowoczesne rozwiązania pozwalają na przygotowanie podłoża pod garaż blaszany w kilka dni. Prezentujemy Państwu rozwiązania, z których można skorzystać podczas realizacji podłoża pod blaszany garaż.

Jak przygotować podłoże pod garaż blaszany?

Każde podłoże przygotowane do usadowienia garażu powinno być wypoziomowane, tak aby garaż blaszak mógł być stabilnie przymocowany. Blaszaki o konstrukcji stalowej kotwiczone są do przygotowanego podłoża. Rozwiązaniem jest wykonanie wylewki betonowej. Wylewka ta, która będzie bazą dla garażu blaszanego powinna być szersza i dłużą o kilkanaście centymetrów od wymiarów zamówionego blaszaka. Płyta betonowa zwana wylewką powinna mieć grubość około 20 centymetrów. Należy wykopać dół o głębokości około 20 centymetrów, następnie zrobić szalunek, następnie zaleca się zastosowanie podsypki z dowolnego kruszywa, może to być żwir, gruz lub kamień. 

Innym rozwiązaniem jest przygotowanie podłoża wykonanego tylko ze stóp betonowych.  Takie rozwiązanie jest odpowiednie przy wyborze ułożenia placu pod garaż blaszak np. z kostki brukowej. Należy pamiętać o przygotowaniu stóp betonowych na rogach garażu do kotwiczenia, gdyż kostka brukowa nie jest na stałe związana z podłożem. Zastosowanie stóp betonowych między kostką brukową lub pod nią, umożliwia przymocowanie garażu do betonowego podłoża. Stopy betonowe powinny mieć wielkość kwadratów 30 cm x 30 cm, a ich głębokość nie powinna być mniejsza niż 50 cm.

Poniżej przedstawimy grafikę jak przygotować stopy betonowe pod garaż blaszany oraz jak przygotować podłoże pod garaż w formie płyty betonowej
Kup garaż
NA RATY!

Przeczytaj
co u nas

BLOG

Napisz do nas BEZPŁATNA WYCENA!

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!