Garaże blaszane cieszą się coraz większą popularnością. Za sprawą swojej dostępności, niskiej ceny, łatwej obsługi i intuicyjnego montażu. A to wszystko oprawione w estetyczną formę. Mnogość typów, kolorów i sposobów wykończenia sprawia, że garaż może stawić integralną część domu, kompletnie dopasowaną do reszty. Rozsądnie postawiony blaszak może stanowić świetne uzupełnienie najbliższego otoczenia domu.

Wiadomo jednak, że poza kwestiami estetycznymi, garaż musi spełniać kilka swoich podstawowych funkcji. Aby uczynić to prostszym warto wyposażyć swój garaż blaszany w odpowiednie drzwi, dopasowane do potrzeb właściciela oraz rodzaju przechowywanego wewnątrz sprzętu.

Jak wybrać odpowiednie drzwi?

Podstawową funkcją drzwi czy bram garażowych jest zapewnienie bezpieczeństwa składowanym wewnątrz przedmiotom. Niezależnie czy jest to auto, czy letni basen dla dzieci.

Garaż zabezpiecza je nie tylko przed intruzami czy kradzieżą, ale także przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Czym kierować się wybierając drzwi do swojego blaszanego garażu?

Podstawowym parametrem jaki należy uwzględnić jest preferowany rozmiar drzwi. Drzwi muszą być szerokie na tyle, aby można swobodnie zaparkować swój samochód. Jeśli jednak garaż będzie służy tylko jako miejsce do przechowywania narzędzi, wystarczy zamontować odpowiednio mniejsze wejście.

Obecnie na rynku można spotkać dwa rodzaje drzwi garażowych. Uchylne i dwuskrzydłowe. Pierwszy wariant (przeważnie) charakteryzuje się bardziej nowoczesnym wyglądem z mocnym naciskiem na praktyczną stronę. Ta brama idealnie sprawdzi się przy ograniczonej ilości miejsca.

Bramy dwuskrzydłowe są, z kolei, bardzo praktycznym wyborem jeśli garaż ma służyć nie tylko przechowywaniu auta, a np. również majsterkowania. Plusem tego rozwiązania jest fakt, że aby dostać się do środka nie trzeba otwierać całej bramy, a wystarczy tylko otworzyć jedną jej część.

Nie jest to jednak rozwiązanie dla każdego, ponieważ często wiąże się z koniecznością rezygnacji z parkowania wewnątrz auta.

Estetyka bram garażowych

Zupełnie zrozumiałym jest fakt, że oprócz funkcjonalności, potencjalni Klienci zwracają uwagę na kwestię wyglądu urządzenia.

Jest to sprawa oczywista, że każdy z Klientów chciałby aby jego produkt nie tylko dobrze się sprawował, ale także dobrze się prezentował. Przy dokonywaniu wyboru warto uwzględnić kolor reszty elewacji budynku. Tak, aby wszystko razem tworzyło harmonijną całość. Z uwagi na fakt, że ogromną popularnością cieszą się obecnie blaszaki tworzone z blachy drewnopodobnej, warto rozważyć opcję instalacji drzwi z dokładnie tą samą powłoką.

Oczywiście można też obrać zupełnie inną taktykę i wybrać kolor kontrastujący z resztą konstrukcji.

Brama garażowa - automatyczna czy manualna?

Jest to ostatnie pytanie, które powinno paść przy wyborze odpowiedniego wejścia do blaszaka.

Oprócz samej kwestii automatyzacji, warto rozważyć czy drzwi mają otwierać się z góry czy z boku. A także czy potrzebne będą dodatkowe drzwi przejściowe. 

Kup garaż
NA RATY!

Przeczytaj
co u nas

BLOG

Napisz do nas BEZPŁATNA WYCENA!

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!