Najważniejszym zadaniem garażu jest ochrona samochodu przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, jednak niestety blacha nie chroni przed zmiennymi temperaturami. W zimie niskie temperatury mogą przyczynić się nie tylko do zwiększenia dyskomfortu kierowcy, ale także do przymarznięcia zamków. Natomiast latem w garażu będzie panował ukrop. Rozwiązaniem tego problemu jest ocieplenie konstrukcji.

Źródłem problemu jest głównie fakt, że najczęściej garaż blaszany nie jest w żaden sposób związany z podłożem, na którym się znajduje. Stawianie konstrukcji bezpośrednio na gruncie jest błędem, gdyż w ten sposób nie uniknie się ciągnącego od niego chłodu. Przed montażem blaszaka warto więc pomyśleć o wylewce betonowej, która skutecznie odizoluje wnętrze od podłoża.

Posiadamy w swojej ofercie garaże z opcją docieplenia poprzez zastosowanie „metody sandwich”, która polega na umieszczeniu styropianu pomiędzy blachami. Na zewnątrz stosujemy blachę ocynkowaną akrylową z palety Ral, a od środka blachę ocynkowaną. Styropian, którego używamy na ściany ma grubość 3cm, natomiast na dach 4 cm. Na zamówienie możemy użyć innej grubości. Konstrukcja garaży ocieplonych jest wykonywana z profili zamkniętych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą konstrukcji ocieplanych https://blaszaki.com/garaze-ocieplane.

Model, który nie został przy produkcji ocieplony i nie trzyma temperatury w żaden sposób, przez co wraz z przymrozkami warunki we wnętrzu niewiele różnią się od tych panujących na zewnątrz, możemy samodzielnie ocieplić na dwa sposoby: od strony wewnętrznej i zewnętrznej. Pierwsza opcja jest łatwiejsza i chętniej wybierana, o ile posiadamy w środku wystarczająco dużo miejsca by zmniejszyć powierzchnię dostępną dla samochodu. Sposób ten wymaga zakupu styropianu (albo wełny mineralnej) oraz pianki montażowej. Należy pamiętać o odpowiednim dobraniu pianki, kleju do danej powierzchni i temperatury, na którą dane produkty są odporne. Powodzenie tej metody opiera się właściwie tylko na dobrym wykonaniu pomiarów i podstawowych umiejętnościach majsterkowicza. Należy zadbać o to, by arkusze materiału szczelnie do siebie przylegały i by powierzchnia, na którą przyklejany jest styropian (lub wełna mineralna), została odpowiednio oczyszczona i wysuszona.  Aby zwiększyć estetyczny wygląd wnętrza, można ocieplone ściany dodatkowo obłożyć płytami kartonowo-gipsowymi. Takie ocieplenie zagwarantuje ciepło w garażu i niskie koszty wykonania.


Ocieplenie od zewnątrz pozwala także na zwiększenie walorów estetycznych blaszaka. Garaż obklejamy styropianem od zewnątrz (dach i drzwi ocieplamy tylko od środka), obkładamy go specjalną siatką, na którą nakładamy tynk strukturalny– który też możemy pomalować na dowolny kolor. Tutaj ważna jest grubość styropianu oraz wysunięcie dachu poza ściany garażu.

Zabezpieczenie garażu blaszanego przed bardzo niskimi (lub wysokimi) temperaturami pozwoli na zwiększenie komfortu użytkowania samochodu – nie trzeba skrobać zeszronionych szyb czy martwić się o akumulator.

Kup garaż
NA RATY!

Przeczytaj
co u nas

BLOG

Napisz do nas BEZPŁATNA WYCENA!

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!