Bardzo ważne jest, aby wyposażenie naszego blaszaka zaplanować jeszcze przed jego zakupem. Może się bowiem okazać, że model, który wybraliśmy, ma zbyt małą powierzchnię i poza garażowaniem auta (jeżeli to ma być jego główny przeznaczeniem) nie jesteśmy w stanie trzymać w nim już nic więcej.

Jaką funkcję będzie pełnił blaszak?

Najczęściej decydujemy się na garaż blaszany po to, aby parkować w nim auto. Możemy w tym celu wybrać najmniejszy z możliwych wariantów o wymiarach 2,3m x 5m. Taki metraż pozwala na łatwy wjazd do garażu i swobodne otwarcie drzwi – mówimy tu o standardowym aucie osobowym.

Taka powierzchnia nie pozwoli nam jednak na wykorzystanie garażu w jakimkolwiek innym celu. Nie umieścimy tam regałów, schowków ani sprzętów ogrodniczych, gdyż uniemożliwiłoby to swobodny i bezpieczny dostęp do auta. Blaszak stanie się ciasny i niewygodny w użytkowaniu.

Garaż, schowek czy mały warsztat?

Jeśli już wiemy, że poza autem będziemy chcieli w naszym blaszaku trzymać sprzęty ogrodnicze, rowery i inne rzeczy – a co za tym idzie będziemy potrzebowali regałów pod ścianami – to powinniśmy wybrać większy model.

Dobrym rozwiązaniem będą projekty o wymiarach 3,5m x 6,5m. Nadal są to blaszaki jednostanowiskowe, ale pozwalające na swobodny dostęp do auta – nawet wtedy, gdy na wszystkich jego ścianach umieścimy regały i szafy.

Jeśli nasz garaż blaszany ma być „tylko” schowkiem na sprzęty ogrodnicze albo małą, przydomową siłownią, ale nie planujemy trzymać w nim auta, to możemy wybrać nawet najmniejszy model i zaaranżować go tak, aby korzystanie z niego było łatwe i wygodne.

Jakie meble garażowe wybrać?

Istotnym czynnikiem przy podejmowaniu tej decyzji jest oczywiście budżet, jakim dysponujemy. Równie ważne jest jednak przeanalizowanie, na jakie czynniki atmosferyczne muszą być odporne materiały, z których będą wykonane regały i szafy.

Jeśli mamy pewność, że garaż jest dobrze ocieplony i zaizolowany, a w związku z tym wilgoć i niskie temperatury nie są zagrożeniem, to możemy bez wahania zdecydować się na meble drewniane.

Ich największym plusem jest niska cena, która idzie w parze z wysoką wytrzymałością i estetyką. Regały wykonane są zwykle z drewna sosnowego i płyt MDF. Konstrukcje takie wytrzymują obciążenie do 120 kg.

Jeśli jednak obawiamy się warunków atmosferycznych lub po prostu mamy nieco wyższy budżet i chcemy, aby nasz garaż blaszany służył nam przez naprawdę długie lata, to możemy wybrać meble wykonane ze stali (ewentualnie z połączenia stali z płytami MDF).

Regały stalowe są bardzo stabilne i wytrzymałe, więc bezpiecznie możemy trzymać na nich nawet duże i ciężkie sprzęty.

Najdroższą opcją – ale dającą praktycznie nieograniczone możliwości aranżacji – są specjalne systemy mebli garażowych. Świetnie sprawdzą się jako uzupełnienie garażu drewnopodobnego. Różnorodne komponenty (wykonane z metalu lub tworzyw sztucznych) możemy dowolnie łączyć ze sobą, tworząc przestrzeń idealnie dopasowaną do naszych potrzeb i do funkcji, jaką będzie spełniał nasz garaż blaszany. Elementy można w dowolnym momencie dokładać, zmieniać i reorganizować, a materiał, z którego są wykonane, cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia i warunki atmosferyczne.

Kup garaż
NA RATY!

Przeczytaj
co u nas

BLOG

Napisz do nas BEZPŁATNA WYCENA!

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!