Mogłoby się wydawać, że zima to taki czas, w którym cała branża budowlana ma zastój. Opady śniegu oraz niskie temperatury uniemożliwiają wykonywanie wielu prac budowlanych. Na okres zimowy wstrzymuje się budowę domów czy dróg. Jednakże nie wszystkie prace muszą być zawieszone. Firmy stawiające garaże nie mają przerwy. Zimą, jeśli tylko nie ma śniegu, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby stawiać blaszaki. Garaże te są konstrukcjami, które z powodzeniem mogą zastąpić konstrukcje murowane, a ponadto mają wiele zalet.

Jak znaleźć idealne miejsce na garaż?

Zanim garaż zostanie zamówiony i dostarczony, należy zastanowić się nad wyznaczeniem odpowiedniego miejsca. Najważniejsze jest podłoże, na którym stawiany jest blaszak. Musi być stabilnie i równo. Absolutnie nie powinno się go umieszczać na podłożu, w którym gromadzi się woda i jest grząsko. Stawianie blaszaka bezpośrednio na ziemi może w przyszłości sprawić, że któryś z boków garażu zagłębi się w podłożu, a sama konstrukcja straci na stabilności i wytrzymałości.  W związku z tym zalecane jest, aby pod garaż zawsze przygotować solidne podłoże.

Przygotowanie fundamentów

Garaż może być umiejscowiony na wylewce betonowej, bloczkach betonowych oraz kostce brukowej. Rodzaj fundamentów zależy od funkcji blaszaka.  Wylewka betonowa jest najlepszą opcją, jeżeli blaszak ma służyć jako garaż. Natomiast kostka brukowa pozwala na utrzymanie ciepła, a bloczki betonowe sprawdzą się w sytuacji, gdy stawiamy tymczasowy blaszak i planujemy przeniesienie go w inne miejsce.   Żeby dowiedzieć się więcej na temat podłoży zapraszamy do wcześniejszego artykułu https://blaszaki.com/blog/podloze-pod-garaz-blaszany-jak-odpowiednio-je-przygotowac-jaki-fundament-pod-blaszaka. Blaszak Expert zapewnia bezpłatny, profesjonalny montaż na odpowiednio przygotowanym podłożu.


Przewaga blaszanych garaży nad murowanymi

Blaszane konstrukcje stanowią sporą konkurencję dla garaży murowanych. Przede wszystkim blaszaki mają tę przewagę, że można je zamawiać oraz stawiać o każdej porze roku – nawet zimą, jeśli tylko nie ma śniegu. Są znacznie tańsze od konstrukcji murowanych. Nie wymagają pozwolenia na budowę, dzięki czemu można je stawiać nie tylko koło domu, ale także na działce rekreacyjnej. Nie musisz kopać fundamentów - wystarczy przygotowanie odpowiedniego podłoża. Garaże wykonane z blachy można szybko zamontować, przeniesienie blaszaka w przyszłości w inne miejsce nie jest problemem.  W produkcji stosujemy wysokiej jakości blachę, dzięki której cała konstrukcja nie dość, że jest stosunkowo lekka, to jeśli tylko jest prawidłowo zakotwiczona, wytrzyma skrajne warunki pogodowe, takie jak silny wiatr, grad, mróz czy śnieg. Kolejną zaletą jest uniwersalność: garaż dopasowujemy do osobistych preferencji - może mieć dowolny rozmiar i dowolny kolor, może być wykonany z różnych rodzajów blachy. Dużą popularnością cieszą się drewnopodobne garaże, gdyż nie tylko są solidne, ale również odznaczają się dużą estetyką i bez problemu można je wkomponować w otoczenie ogrodu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą garaży drewnopodobnych https://blaszaki.com/garaze-drewnopodobne. Dostępne są w dwóch kolorach: złoty dąb i orzech. Wycena oraz montaż są bezpłatne!

 Garaż blaszany stanowi świetną ochronę nie tylko dla samochodu, ale także może pełnić rolę warsztatu i służyć do przechowywanych w nim rzeczy.

Nasi pracownicy chętnie udzielą wszelkich informacji oraz pomogą w wyborze odpowiedniego garażu. Zachęcamy do kontaktu z nami poprzez formularz internetowy, e-mail czy telefonicznie https://blaszaki.com/kontakt

Kup garaż
NA RATY!

Przeczytaj
co u nas

BLOG

Napisz do nas BEZPŁATNA WYCENA!

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!