Rozważając kupno garażu blaszanego, warto zastanowić się nad tym, jakie będzie jego zastosowanie. Chodzi nie tylko o wielkość konstrukcji. Należy wziąć pod uwagę m.in. to, czy zamierzamy umieszczać w nim okno lub zainstalować linie elektryczne. Blaszak nie musi bowiem pełnić jedynie roli schronienia dla naszego samochodu. Można urządzić tam także warsztat i spędzać wolne chwile przy majsterkowaniu.

Garaż blaszany wyłącznie na samochód

Jeżeli mamy zamiar postawić blaszak tylko po to, aby chować w nim samochód, główną cechą, na której powinniśmy się skupić jest rozmiar. Musimy zmieścić w blaszaku całe auto i pamiętać o zapewnieniu miejsca umożliwiającego swobodne otwieranie drzwi. Warto też pomyśleć o przestrzeni, która pozwoli nam na dokonanie przeglądu auta, wykonanie niezbędnych napraw i czynności konserwacyjnych. Należy pamiętać także o praktycznych drzwiach, zapewniających komfort użytkowania garażu. Ponadto, tak jak zostało wcześniej wspomniane, podczas rozważań nie można pominąć garażowego okienka, dzięki któremu zyskamy naturalne światło.

Więcej na ten temat: blaszaki.com/blog/jak-dobrac-odpowiedni-garaz-blaszany

Garaż blaszany jako warsztat

Blaszak może być także użytkowany jako warsztat. W takim przypadku niezbędne będzie zagospodarowanie odpowiedniej przestrzeni na narzędzia. Przyda się także miejsce do przechowywania ogrodowych akcesoriów takich jak grill, czy też kosiarka, które potrzebują dodatkowej przestrzeni magazynowej. Warto zastanowić się również nad rozmieszczeniem regałów, które umożliwią zachowanie ładu i porządku.

Jeżeli wszystko dokładnie przemyślimy, garaż stanie się miejscem, które nie tylko ochroni nasze ogrodowe gadżety przed złą pogodą. Będzie również przestrzenią, w której narzędzia znajdują się się pod ręką. To z pewnością zachęci do majsterkowania przez długie godziny.

Należy w tym miejscu dodać, że nie musimy  decydować się wyłącznie na jedną konstrukcję. Istnieje możliwość łączenia blaszaków. Do garażu można dostawić np. wiatę, czyli dodatkowe miejsce pod dachem, lecz bez ścian.

Bez względu na zastosowanie garażu, najważniejsza jest wysoka jakość produktów i rzetelność wykonania schronienia. To one zapewnią gwarancję trwałości na długie lata. Dlatego też wybierz specjalistów, którzy użyją solidnej blachy i profesjonalnie wykonają Twój garaż, wybierając spośród wielu rodzajów garaży blaszanych: drewnopodobny, tynkowany, akrylowy, ocieplany i wiele innych

Jak dobrać odpowiedni garaż? 

Decyzja, jaki wybrać garaż nie należy do najłatwiejszych. Ten artykuł postara się ją ułatwić. Mamy w swojej ofercie kilka rodzajów garaży, a każdy z nich ma pewne cechy charakterystyczne. Mogą albo pełnić rolę warsztaty czy składziku, albo służyć do przechowywania samochodu. Do zaoferowania mamy garaże blaszane akrylowe, z blachy ocynkowanej, tynkowane, dwustanowiskowe, ocieplane oraz drewnopodobne.  Poniżej opiszemy każdy rodzaj. 

Garaże blaszane akrylowe RAL to idealna opcja dla osób, które chcą dopasować garaż do budynku mieszkalnego oraz ogrodu. Duży wybór dostępnych kolorów pozwala na bezproblemowe wkomponowanie go w otoczenie. Do wyboru są kolory: ciemny brąz, rudy, piaskowy, grafitowy, niebieski, biały, brudnobiały, wiśniowy, czerwony, ciemnozielony, siwy i stalowy. Tutaj można te kolory https://blaszaki.com/paleta-kolorow. Możliwe jest także łączenie odcieni – ściany można pomalować na inny kolor niż brama. Kolejną zaletą farb akrylowych jest to, że pozytywnie wpływają na trwałość blachy, a także stanowią zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem warunków pogodowych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą blaszaków akrylowych: https://blaszaki.com/garaze-akrylowe.

Garaże drewnopodobne są wykonane z wysokiej jakości blachy, która imituje drewno. Do wyboru są dwa kolory: złoty dąb oraz orzech. Na ich estetyczny wygląd wpływa również fakt, że mają trapez blachy poziomy oraz wyposażone są w okucia narożne i dachowe. Trwałość i odporność na warunki atmosferyczne jest mniejsza przy zastosowaniu drewna, dlatego klienci częściej stawiają na jego równie elegancką, a jednak tańszą, blaszaną imitację, taką jaką oferujemy. Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://blaszaki.com/garaze-drewnopodobne.

Garaże tynkowane strukturą nawiązują do garaży murowanych, ale jednak są znacznie tańsze oraz prostsze i szybsze w zbudowaniu. Pokrycie tynkowe o ziarnistości 1,5-2 mm zapewnia elegancki wygląd i bez problemu można taki garaż dopasować do reszty zabudowy. Wybór garaży tynkowanych znajduje się tutaj https://blaszaki.com/garaze-tynkowane.

Garaże dwustanowiskowe są nie tylko świetną opcją dla posiadaczy dwóch samochodów, ale również mogą pełnić rolę warsztatu czy schowka na narzędzia połączonego z garażem. Więcej o zaletach dwustanowiskowych garaży: https://blaszaki.com/blog/blaszany-garaz-dwustanowiskowy-garaz-na-dwa-auta.  Garaże dwustanowiskowe mogą być wykonane:

Każda nasza standardowa konstrukcja garażu zrobiona jest z kątowników zimno-giętych, a następnie pomalowana farba podkładową. Na specjalne zamówienie możemy wykonać konstrukcję z profili zamkniętych, a także pokryć farbą nawierzchniową lub ocynkiem. Do wyboru jest również wybór dachu: mamy dwuspadowy, ze spadem do tyłu lub na bok. Wybór rodzaju zależy od osobistych preferencji, jednak ważne jest, aby dach nie był płaski, gdyż zimą może na nim zalegać śnieg. Największą zaletą dachu dwuspadowego jest jego łatwość w czyszczeniu z liści, a śnieg sam będzie się zsuwał po pochylni.

Dodatkowo każdą konstrukcję możemy wykonać w opcją ocieplenia poprzez metodę sandwich polegającą na umieszczeniu styropianu pomiędzy blachami. Na ścianach używamy styropianu o grubości 3 cm, a na dach o grubości 4 cm lub na życzenie Klienta możemy użyć większej grubości.

Wszystkie garaże blaszane które oferujemy są wykonane z materiałów najwyższej jakości, dostosowujemy je do indywidualnych potrzeb klienta oraz służymy pomocą przy wyborze rodzaju. Wycena jak i montaż jest zupełnie bezpłatna. W przypadku jakichkolwiek pytań nasi doradcy chętnie odpowiedzą na każde pytanie.

Kup garaż
NA RATY!

Przeczytaj
co u nas

BLOG

Napisz do nas BEZPŁATNA WYCENA!

To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!